×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Dzień Papieski w Piecach

Niepodobna, aby w szkole imienia Jana Pawła II nie obchodzono Dnia Papieskiego! Ponieważ dzień poświęcony Jego pamięci ustanowił i Kościół i Rzeczpospolita, więc w piecowskiej szkole obchody organizowane są w pobliżu obu tych dat.

19 października 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Piecach cała społeczność szkolna uczestniczyła w XVI Dniu Papieskim – w tym roku -  pod hasłem BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA. Swymi refleksjami dotyczącymi św. Jana Pawła II podzielili się p. dyrektor W. Wałaszewski i ks. proboszcz W. Szumiato.

Uczniowie z klasy V i VI, pod kierunkiem p. Joanny Wróblewskiej przygotowali i zaprezentowali krótkie przedstawienie teatralne pod tytułem "Rzeźnik" według bajki i scenariusza Piotra Wróblewskiego pod tym samym tytułem.  Z treści sztuki można było dowiedzieć się, jak można świadczyć miłosierdzie, jak je okazywać. Jak wyglądać może prawdziwa solidarność z potrzebującymi niezależnie od ich kondycji moralnej. Wreszcie jak miłosierdzie -  doświadczane i wyświadczane -  może przemienić człowieka na lepsze. Pani Ewa Węsierska przeprowadziła konkursy, w których można było zdobyć nagrody. Była też zapowiedź – przypomnienie zdobywania w ciągu roku "Sprawności Papieskich"; do listy została dopisana "Sprawność Literata".

 

                                                                                            Galeria zdjęć                                                 Joanna Wróblewska

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image