×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Jubileuszowe Święto Szkoły

OBCHODY 15. ROCZNICY NADANIA SZKOLE IMIENIA JANA PAWŁA II

Jak szybko mijają chwile, jak szybko mija czas.” Minione 15 lat patronowania naszej szkole Jan Pawła II z perspektyw czasu wydaje się nam minioną bardzo szybko chwilą. Osoby, które 15 lat temu dostąpiły zaszczytu przeżywania tego radosnego wydarzenia osobiście mają wrażenia jakby działo się to wszystko tak niedawno. Z wielką radością przeżywaliśmy chwile jubileuszu, którego obchody podobnie jak w latach ubiegłych rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny. Po mszy cała społeczność szkolna, rodzice oraz przybyli goście udali się do szkoły na dalszą część świętowania. Po przemówieniach gości przepełnionych gratulacjami oraz miłymi słowami tradycyjnie już uczniom szkoły zostały wręczone SPRAWNOŚCI PAPIESKIE, które zdobywane były od Dnia Papieskiego 2014r. Celem zdobywania sprawności jest przybliżenie uczniom pasji i zamiłowań naszego patrona. Postać Świętego Jana Pawła II została przedstawiona podczas części artystycznej, podczas której uczestnicy uroczystości mieli możliwość uzyskania informacji na temat mnij znanych szczegółów z życia papieża. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej części uroczystości odpowiadając na zadawane pytania dotyczące osoby Jana Pawła II. Za prawidłową odpowiedź można było uzyskać bon, za który losowano nagrodę. Komentarze dotyczące życia naszego patrona uzupełnione zostały artystycznymi popisani uczniów w postaci scenek, piosenek, pląsów i popisów gimnastycznych.

Uroczyste obchody Święta Szkoły tradycyjnie już zakończyły się poczęstunkiem w postaci kociewskiego chleba ze smalcem oraz pysznych drożdżówek upieczonych przez matki uczniów.

Radosne chwile świętowania przeżywali razem z nami przybyli goście – Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna, Starosta Powiatu Starogardzkiego Leszek Burczyk, Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Tczewie Barbara Mania, Wójt gminy Kaliska Sławomir Janicki, Przewodniczący Rady Gminy Kaliska Zbigniew Toporowski, Dyrektor Collegium Marianum w Pelplinie ks. Arkadiusz Ćwikliński, Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Gliniecka, Sołtys wsi Piece Marek Romanów oraz inni goście.

 

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image