×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Projekt Umiem pływać - zakończony!

Dnia 29 maja 2019 r. w Kaszubskim Centrum Sportowo – Rekreacyjnym w Kościerzynie miało miejsce podsumowanie projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” realizowanego od dnia 6 marca dla uczniów klas drugich PSP Kaliska i Szkoły Filialnej w Piecach. Projekt ,,Umiem pływać” był współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Gminę Kaliska. Za realizację przedsięwzięcia odpowiadało Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Słupsku. Zajęcia sportowe w ramach nauki pływania zostały przeprowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów w ciągu 20 godzin lekcyjnych w ramach 10 dwugodzinnych pobytów dzieci na basenie w Kościerzynie. Łącznie w projekcie wzięło udział 57 uczestników podzielonych na cztery grupy. Głównym celem projektu było nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, upowszechnianie aktywności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Uczestnicy zajęć, w trakcie realizacji nauki pływania, zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpiecznego przebywania w wodzie i w pobliżu akwenów wodnych. 

Podczas zajęć drugoklasiści opanowali podstawowe czynności w wodzie, ćwiczyły wyporność, wykonywały proste skoki, uczyły się nurkowania oraz poznawały podstawowe style pływackie. Oprócz nauki, zawsze był czas na gry i zabawy z wykorzystaniem poznanych technik pływania. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Siedmioro uczniów zdało trudny egzamin na kartę pływacką.

Życzymy młodym pływakom dalszego doskonalenia swoich umiejętności, a w czasie zbliżających się wakacji bezpiecznego spędzania czasu nad wodą.

                                                                                                           Galeria zdjęć                                                             Organizatorzy

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image