×

Error

Metakeywords are not configured for this article

PROGRAM PROFILAKTYKI

PROGRAM PROFILAKTYKI PALENIA PAPIEROSÓW

 

Największym darem, jaki można dać dziecku jest ZDROWIE. Dzięki niemu może ono rosnąć i rozwijać się, być twórcze, niezależne i cieszyć się życiem. Podczas nauki w szkole uczniowie powinni zdobyć wiadomości i posiąść umiejętności, które pozwolą zrozumieć, jak ważne jest zdrowie i jego poszanowanie. 

W związku ze zwiększającą się potrzebą przeciwdziałania zjawiskom zagrażającym zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci i młodzieży, a przede wszystkim z konieczności wdrażania kompleksowych działań profilaktycznych na terenie  naszej szkoły został przeprowadzony program profilaktyki palenia tytoniu „Znajdź właściwe Rozwiązanie” organizowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

W ramach przedsięwzięcia przeprowadzono warsztaty profilaktyczne dla uczniów klasy V i VI, dotyczące poznania ludzkiego ciała „Laboratorium ludzkiego ciała” oraz asertywnego mówienia NIE „Naucz się mówić nie”. Podczas prelekcji uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach przeprowadzając mini scenki aktorskie na temat odmawiania paleniu papierosów. W ten sposób poznali mechanizm nacisku grupowego i uczenia się  mówienia nie w sytuacji gdy rówieśnicy, czy też starsi przyjaciele zachęcają do spróbowania pierwszego papierosa.

W ramach programu uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym na najciekawszą ulotkę antynikotynową”

Wyniki konkursu poznamy wkrótce.

 

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image