×

Error

Metakeywords are not configured for this article

MIŁOSIERNY SAMARYTANIN, ŚWIĘTY FRANCISZEK I ŚWIĘTY JERZY WŚRÓD ZUCHÓW I HARCERZY

W dniach 22 – 23 kwietnia zuchy i harcerze ze Związku Drużyn „Pasieka” wchodzącego w skład Hufca ZHP Czarna Woda uczestniczyli w biwaku poświęconym postaciom, które są wzorem do naśladowania w działaniach harcerskich. Biwak odbył się w gościnnych murach naszej szkoły.

Piątkowy wieczór to apel oraz kominek związany a życiem bohaterów biwaku. Wielu wrażeń dostarczyła harcerzom nocna ekstremalna droga krzyżowa.

Sobotnie biwakowanie związane było z postacią dobrego Samarytanina, wzorem którego wszyscy harcerze zobowiązani są do pomagania innym. W godzinach przedpołudniowych poznawaliśmy tajniki samarytanki – techniki harcerskiej uczącej udzielania pierwszej pomocy. Po południu zuchy i harcerze udali się na trasy gier terenowych, w trakcie pokonywania których wykazywali się samarytańskimi umiejętnościami. Zuchy poszukiwały smoka, którego wzorem świętego Jerzego pokonały na ostatnim punkcie gry. Wieczorem udaliśmy się na spotkanie modlitewne do kościoła. Niedziela to ostatni dzień biwakowania – msza święta w kościele parafialnym w Piecach i apel końcowy. Harcerskie spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze dzięki przyjaznym warunkom stworzonym przez gospodarzy naszej placówki. Dziękujemy im za to harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ!!!

 

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image