×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Sprzątanie świata "Wyprawa - poprawa"

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2015

 

Wyprawa – poprawa”- pod takim hasłem ruszyła tegoroczna edycja Sprzątania świata- Polska. W ramach podjętych działań w piątek 18 września społeczność Zespołu Oświatowo – Wychowawczego w Piecach wraz z rodzicami wyruszyła na Wyprawę – poprawę ulicami naszej wsi w celu poprawienia jej estetycznego wyglądu poprzez zbiórkę śmieci. Łącznie zebraliśmy 12 worków śmieci, co jest dowodem na to, że czystość naszego otoczenia jest dla wielu osób sprawą podrzędną. W akcji wzięło udział 83 uczniów i przedszkolaków oraz 21 osób dorosłych. Po zakończeniu sprzątania poszczególne grupy biorące udział w akcji wypełniły ankiety, z których po podsumowaniu wynika, że tylko w jednym przypadku zlokalizowano dzikie wysypisko oraz zalegające w pobliżu ulicy śmieci. Większość grup stwierdziła, że na terenie wsi Piece brakuje koszy na śmieci oraz pojemników do segregacji.

Wyprawę polegającą na sprzątaniu ulic naszej wsi poprzedziły działania edukacyjne. Uczniowie wzięli udział w konkursie polegającym na poprawnym zdefiniowaniu pojęcia DZIKIE WYSYPISKO ŚMIECI. Nagrodę za prawidłową odpowiedź

otrzymała uczennica klasy VI Julia Połom. Nagroda została ufundowana przez dyrektora szkoły pana Wojciecha Wałaszewskiego. Uczniowie szkoły w ramach walki z foliowymi reklamówkami wzięli udział w konkursie polegającym na podaniu jak największej liczby sposobów wykorzystania foliowej reklamówki. Nagrody w tym konkursie zdobyły również uczennice klasy VI Zuzanna Wróblewska i Julia Kwaśniewska.

Po powrocie do szkoły uczestnicy tegorocznej akcji z wielkim zaangażowanie wzięli udział w corocznym KIERMASZU RZECZY NIEPOTRZEBNYCH. Tradycyjnym miłym akcentem kończącym podjęte działania związane ze Sprzątaniem Świata było pieczenie w ognisku ziemniaków ufundowanych również już tradycyjnie przez pana Stanisława Muchlińskiego, któremu serdecznie dziękujemy za te jesienne pyszności.

 
Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image