×

Error

Metakeywords are not configured for this article

TURNIEJ

          

TURNIEJ PAPIESKI

        W związku z przygotowaniami naszej szkoły do zbliżającej się kanonizacji  naszego patrona Jana Pawła II w okresie rekolekcji wielkopostnych uczniowie  klas IV-VI wzięli udział w Turnieju Papieskim, który miał charakter sportowy.                     W życiu Jana Pawła II, a wcześniej Karola Wojtyły sport i rekreacja zajmowały ważne miejsce. Wzorując się na tak ważnym dla nas wszystkich autorytecie uczniowie z entuzjazmem przystąpili do rywalizacji sportowej przeplatanej zadaniami związanymi z osobą papieża. Podzieleni na drużyny uczestnicy spotkania pokonywali tor przeszkód, którego jednym z elementów było rozwiązanie krzyżówki z hasłami dotyczącymi naszego patrona. Ponadto rywalizujące ze sobą drużyny zdobywały punkty za strzały karne do bramki, za rzuty piłką do kosza oraz za mecze siatkówki – rzucanki.

     Ważnym elementem całego turnieju był II etap konkursu wiedzy o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II.  Konkurs poprzedził I etap pisemny, po którym do II etapu zakwalifikowało się 12 uczniów. Podczas II etapu uczestnicy konkursu losowali pytania, na które udzielali ustnej odpowiedzi.  Konkursowa rywalizacja wyłoniła laureatów, którymi zostali:

         KAROLINA BABIŃSKA – 1 MIEJSCE

         MICHALINA SABINIARZ – 2 MIEJSCE

         MATEUSZ PIELECKI – 3 MIEJSCE

         KACPER MOCZIŃSKI  ORAZ PAWEŁ ŻUGAJ – 4 MIEJSCE

   Wymienieni laureaci jednocześnie zdobyli sprawność papieską ZNAWCA ŻYCIA I PONTYFIKATIU JANA  PAWŁA II.

       Ponadto uczniowie klas I-III w okresie rekolekcji mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu filmowym, podczas którego odbyła się między innymi projekcja filmu „Opowieść o Jezusie”. Podczas projekcji widoczne było żywe zainteresowanie dzieci wydarzeniami z życia naszego zbawiciela.

     
GALERIA ZDJEĆ

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image