×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Mali mistrzowie zdobyli sprawność turysty-rowerzysty

Realizację programu „Mały Mistrz” zaczęliśmy od zdobywania tężyzny fizycznej i wytrzymałości, tak niezbędnej dla każdego turysty-rowerzysty.

Ćwiczenia na sali gimnastycznej, rowerowy tor przeszkód, spacery po wsi (poznawanie ciekawych i niezwykłych miejsc), „wypady” na pagórki, do ogrodów Frank-Raj, ćwiczenia praktycznego przechodzenia przez jezdnię pozwoliły nam na zdobycie sprawności turysta-rowerzysta. Uczyliśmy się odczytywać znaczenie znaków turystycznych oraz poznawaliśmy faunę i florę najbliższej okolicy dzięki tablicom informacyjnym. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczek i spacerów a przy okazji zbierali przyrodnicze skarby i pamiątki do szkolnego kącika przyrody.

Uczniowie klasy pierwszej z PSP im. Jana Pawła II w Piecach

 

Mali mistrzowie z klasy I z Publicznej Szkoły Podstawowej w Piecach zakończyli wszystkie próby sprawności.

Pierwszym etapem było zmierzenie oraz zważenie wszystkich dzieci. Następnie, na przełomie września i października, rozpoczęliśmy treningi do marszobiegu. Pan Sebastian Jędrzejewski - nasz nauczyciel WF, wytyczył na boisku trasę, z którą dzieci się zapoznały i odbyły pierwsze treningi. 

Pierwszą próbą był bieg 10x5 m. Rywalizacja była zacięta, a najszybciej pobiegła Marta Sabiniarz

W październiku odbył się marszobieg 600 m na czas. Najlepszy wynik w klasie uzyskała Marta Sabiniarz

Kolejną próbą, z którą zmierzyły się pierwszaki, to zwis na drążku. Maluchy zgodnie stwierdziły, że to było najtrudniejsze zadanie. Walczyły jednak dzielnie! Najdłużej na drążku utrzymał się Plata Marcel, który jako jedyny z klasy wykonał zwis z ugiętymi rękoma.

Próby przebiegały w miłej atmosferze. Dzieci wzajemnie się dopingowały i zachęcały do jak najlepszego wykonania próby. Jesteśmy ciekawi, o ile poprawimy naszą sprawność w przyszłym roku. 

galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image