×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Dorośli czytają maluchom.

W PIECACH – DOROŚLI CZYTAJĄ MALUCHOM

 

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Wisława Szymborska

 

            W związku z kampanią „Cała Polska czyta dzieciom i my też” w naszym przedszkolu ruszyła akcja „Dorośli czytają maluchom”, zainicjowana przez szkolną bibliotekę oraz wychowawczynię przedszkola.

W ramach akcji - spotkań z książką, dzieci w trakcie poobiedniego odpoczynku słuchają bajek czytanych przez nauczycielki. Ponadto do naszego przedszkola zapraszani są goście: rodzice, dziadkowie, nauczyciele i wszyscy Ci, którzy również chcą poczytać maluchom…

28 października 2014 roku (wtorek) gościliśmy w przedszkolu mamę Oli, Panią Małgorzatę Węsierską. Nasz gość przeczytał dzieciom kilka ze „120 PRZYGÓD KOZIOŁKA MATOŁKA” Kornela Makuszyńskiego. Przedszkolaki z uwagą i skupieniem słuchały bajki. Pani Małgorzata przygotowała także zrobioną własnoręcznie tablicę demonstracyjną, na której umieszczone były obrazki przedstawiające przygody bajkowego Koziołka Matołka.

Dzieci podziękowały mamie Oli za odwiedziny w przedszkolu, wręczając jej kartkę z podziękowaniami, kwiatek wykonany z papieru oraz drewnianą sowę, która jest logiem naszej akcji. Na koniec spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Był to bardzo mile spędzony czas…

Jeszcze raz dziękujemy Pani Małgorzacie za przybycie i włączenie się w naszą akcję.

galeria zdjęć

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image