×

Error

Metakeywords are not configured for this article

OBCHODY SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

OBCHODY SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE FILIALNEJ W PIECACH     

  Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzisiaj możemy szczęśliwie spędzać czas w przedszkolu i w szkole, możemy spokojnie pracować, możemy radośnie świętować. W niedzielę 11 listopada 2018 roku podobnie jak w całym kraju w Szkole Filialnej w Picach zapalił się kaganek patriotyzmu rozświetlający obchody STULECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Kaganek ten zapalił się dzięki przygotowaniom do tej imprezy całego środowiska przedszkolno – szkolnego. Uczniowie naszej szkoły wspólnie z dziećmi przedszkolnymi przygotowali dla wszystkich uczestników imprezy lekcję historii zawartą w wierszach, piosenkach i  tańcu. Podczas występów zaprezentowały się również zuchy z 5 Gromady Zuchowej „Czarne Jagódki”, które zaakcentowały swoim występem setną rocznicę powstania ZHP. Uroczystość uatrakcyjnił występ wokalny byłej uczennicy szkoły Amelii Węsierskiej. Po części artystycznej odbył się mini quiz historyczno – patriotyczny dla dorosłych, którego pytania dotyczyły zagadnień zaprezentowanych podczas występów dzieci. Główną nagrodą dla zwycięzców quizu był „tort patriotyczny” ufundowany przez panią Sylwię Domagalską. Podczas spotkania odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pod kierunkiem pani Danieli Roli. W trakcie uroczystości funkcjonowała na terenie szkoły kawiarenka, w której serwowano pyszności przygotowane przez rodziców, babcie oraz przez nauczycieli. Dochód uzyskany z działalności kawiarenki przeznaczony został na wsparcie konta Rady Rodziców.

Razem z nami świętowali: Wójt Gminy Kaliska pan Sławomir Janicki, Przewodniczący Rady Gminy Kaliska pan Zbigniew Szarafin ,

 Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych pani Zofia Czarnowska, Sołtys wsi Piece pan Marek Romanów, Dyrektor  Zespołu Szkół Publicznych w Kaliskach pan Adam Lewandowski  oraz inni  wspaniali goście.  

 Pomyślny przebieg uroczystości  możliwy był dzięki zaangażowaniu i wsparciu rodziców, którzy udzielali się przed i po zakończeniu  imprezy.    

 

                                      GALERIA                                                                     Ewa Węsierska

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image