×

Error

Metakeywords are not configured for this article

OBCHODY DNIA BABCI I DZIADKA

OBCHODY DNIA BABCI I DZIADKA,
PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
W SZKOLE FILIALNEJ W PIECACH


W godzinach popołudniowych w niedzielę 21 stycznia w budynku Szkoły Filialnej w Piecach zebrało się szacowne grono babć i dziadków, którzy przybyli do naszej placówki na zaproszenie swoich wnuków w związku obchodami Dnia Babci I Dziadka. Uczniowie klas I – III oraz wszystkie przedszkolaki przygotowali dla swoich gości wiele niespodzianek w postaci wierszy, piosenek i upominków. Babcie i dziadkowie mogli z dumą podziwiać ukochane wnuki.
Cieszy nas fakt przybycia tak wielu gości, którzy są w naszych progach zawsze mile widziani.
Niedzielne spotkanie miało również charakter wspólnego kolędowania. Po części związanej z obchodami Dnia Babci I Dziadka przedstawiciele środowisk: szkolnego, przedszkolnego oraz lokalnego z dużym entuzjazmem wyśpiewali przygotowane kolędy i pastorałki . Przed liczną publicznością wystąpili między innymi : panie z Koła Gospodyń Wiejskich, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, Schola Dziewczęca , chór „Cor Jesu” .
Wszystkim wykonawcom dziękujemy za piękne wykonanie przygotowanych utworów. Swoją obecnością spotkanie uświetnił występ uczniów klasy III c ze Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie, którzy wystąpili z Jasełkami Bajkowymi oraz repertuarem pastorałek.
Te bogate w przeżycia chwile spędziły z nami Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych pani Zofia Czarnowska, p.o. Dyrektora ZSP w Kaliskach pani Bogumiła Wałaszewska oraz Wicedyrektor ZSP w Kaliskach pani Katarzyna Pettka, którym dziękujemy za obecność i włączenie się do wspólnego śpiewu.
Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, przede wszystkim państwu Danieli i Jackowi Rola, pani Beacie Gołuńskiej, pracownikom szkoły oraz rodzicom.


                                                                                                                                                                                      Ewa Węsierska

 

Galeria

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image