×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Pasowanie na ucznia

Dnia 12 października o godz. 8.00 w Szkole Filialnej w Piecach odbyła się uroczystość pasowania na pierwszoklasistę. Uczniowie przygotowywali się do tego dnia od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenki i wytrwale ćwiczyli podczas prób. Oprócz uczniów z klasy pierwszej, na ten dzień również pięknie przygotowała się klasa trzecia.

Po kilku słowach wstępu Dyrektora Szkoły Karola Gołąbka, uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli część artystyczną, by później przystąpić do egzaminu na ucznia, który to zdali śpiewająco. Następnie w obecności dyrekcji, uczniów, nauczycieli i swoich rodziców złożyli uroczyste ślubowanie, po którym zostali pasowani na uczniów wiecznym piórem przez Pana Dyrektora i każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom. Później przyszedł czas na upominki, rożki ze słodkościami oraz żółte birety na głowę, ponieważ klasa pierwsza w tym roku przyjęła miano słoneczek. Upominki te wręczyła Wicedyrektor p. Katarzyna Pettka razem z rodzicami pierwszoklasistów, którzy tego dnia również składali deklarację „rodziców na medal”.

Ślubowanie odbyło się razem ze Świętem Edukacji Narodowej, więc na tę okazję przygotowali się wychowankowie OREW-u w Piecach z recytacją wierszy. Po czym dzieci z klasy trzeciej wręczyły wszystkim pracownikom szkoły drobne upominki wykonane na zajęciach plastycznych. Życzenia oraz kwiatki z tej okazji dotarły również od rodziców. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców naszych pierwszoklasistów.

 

                                                                                              Angelika Kinowska    

     

 

 

Galeria Zdjęć

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image