×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Dzień Babci i Dziadka

 

W Publicznej Szkole Podstawowej w Piecach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole 14 lutego. Na wstępie Pani Ewa Węsierska przywitała wszystkich ciepłymi słowami. Nasz hol szkolny w tym momencie przemienił się w scenę dla małych artystów, którym przyglądała się wspaniała publiczność babcie i dziadkowie. W tym roku zerówka i klasy I-III wspólnie przygotowywały występy. Na samym początku wszyscy zaśpiewali swoim babciom i dziadkom „Sto lat” , potem wystąpiły dzieci z przedszkola i zerówki recytując wierszyki, śpiewając piosenki oraz tańcząc. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Kolejnym punktem uroczystości były występy klasy I – III, gdzie dzieci również recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Przybyli goście nagrodzili brawami swoje pociechy a wzruszeń nie było końca. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Atmosfera uroczystości była wspaniała. W tym dniu wszyscy okazywali sobie dwa razy więcej miłości. Na koniec dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia z dziadkami w niesamowitej scenerii.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, teatr i skecze  mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

                                                                                                                                   Galeria zdjęć

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image