×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Obchody Święta Szkoły 2016

OBCHODY ŚWIĘTA SZKOŁY 2016

 

Tegoroczne obchody święta szkoły miały niecodzienny charakter. We wtorek 14 czerwca cała szkoła udała się dwoma autokarami na wycieczkę do Pelplina. Można wyjazd ten określić mianem szkolnej pielgrzymki do miejsc, które 6 czerwca 1999r. odwiedził patron naszej szkoły św. Jan Paweł II. Pierwszy etap naszego pielgrzymowanie to apel na Górze Papieskiej, gdzie w towarzystwie szkolnego sztandaru odśpiewaliśmy hymn naszej szkoły, podziękowaliśmy świętemu Janowi Pawłowi II za odebrane łaski oraz złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy pamiątkowy znicz. Następny etap to zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego, gdzie między innymi znajdują się pamiątki po wizycie Jana Pawła Ii w stolicy naszej diecezji, odwiedziny w Katolickiej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej „Radio Głos”, zwiedzanie Bazyliki Katedralnej oraz zwiedzanie Biblioteki Diecezjalnej im. Biskupa Jana Bernarda Szlagi. Ciekawym elementem podczas pobytu w bibliotece był udział dzieci w warsztatch polegających na artystycznym barwieniu papieru oraz wykonaniu arkusza papieru czerpanego. W trakcie zwiedzania, ku pokrzepieniu zjedliśmy obiad w refektarzu Collegium Marianum.

Cała społeczność szkolna dziękuje księdzu Arkadiuszowi Ćwiklińskiemu dyrektorowi Collegium Marianum za pomoc w organizacji pobytu w stolicy naszej diecezji.

 

 

 

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image