×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Obchody "Dnia Rodziny" w Piecach

Pierwszego czerwca przypada Dzień Dziecka. W ZOW Piece zaś tradycyjnie właśnie tego dnia jest organizowany Dzień Rodziny. Tegoroczne hasło brzmiało: RODZINA SILNA I ZGRANA. Organizatorami byli J. Wróblewska i S. Jędrzejewski.

Już od wczesnego rana trwały techniczne przygotowania w szkole i na zielonym boisku. Punktualnie o 9:00 impreza się rozpoczęła - piosenką na dobry początek w wykonaniu dzieci z zerówki pod kierownictwem M. Koprowskiej.

Widownia była pełna dzieci i rodziców. Na miejscach dla gości zasiedli przew. Komisji Kultury, Oświaty i Spraw Społecznych Rady Gminy Kaliska Z. Czarnowska, proboszcz parafii Piece ks. W. Szumiato i dyr. ZOW Piece W. Wałaszewski.

Potem miał miejsce swoisty festiwal teatralny – widzowie zobaczyli aż pięć realizacji scenicznych. Były to: scenka „Jak pokonać smoka” w wykonaniu trójki dzieci z niepełnosprawnościami (kl. IV i V) i spektakl „Zaufanie” o tym, że nie ma problemów niemożliwych do załatwienia, jeśli się Bogu zaufa (uczniowie z kl. IV, V, VI) - pod kierunkiem J. Wróblewskiej, wyróżnione w Starogardzkich Szrankach Teatralnych przedstawienie o braku miłości w rodzinie „Może lepiej nie być” P. Wróblewskiego (uczniowie z kl. VI), scenka muzyczna o Plastusiu i zuchach przygotowana przez E. Węsierską z gromadą zuchową i - prawdziwe objawienie artystyczne, totalna niespodzianka dla wszystkich – nowa wersja bajki o Kopciuszku w wykonaniu rodziców (a właściwie mam z Rady Rodziców).

Pomiędzy przedstawieniami uczestnicy mieli okazję usłyszeć piosenki. Były to: „Szybko szybko” (A. Kosecka z kl. IV), autorska piosenka o sile w rodzinie (A. Węsierska z kl. III), „Dziecięcy blues” (przygotowany przez praktykantkę z kl. II) i piosenka w wykonaniu przedszkolaków.

Druga część imprezy miała miejsce na zielonym boisku. Były tam urządzone stanowiska do gier i zabaw rekreacyjnych, do których ustawiały się długie kolejki chętnych. Nie zabrakło lodów, napojów chłodzących i grillowanej kiełbaski. Składamy serdeczne podziękowania Dyrektorowi ZOW w Piecach i Radzie Rodziców za przygotowany poczęstunek.

Tradycyjnie impreza była udana, uczestnicy uśmiechnięci i zadowoleni.

 

 

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image