×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Obchody Dnia Ziemi 2016 w Wirtach

Obchody Dnia Ziemi 2016

w WirtachDnia 21 kwietnia 2016 roku o godzinie 9.00 wspólnie całą szkołą wyruszyliśmy na zajęcia przyrodnicze. Okazja była nietypowa, gdyż po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Ziemi w terenie. Udaliśmy się do Arboretum Wirty.

Na miejscu czekali już pracownicy Nadleśnictwa, którzy zaprosili nas na wiosenny spacer po zakątkach Arboretum. Podczas zwiedzania uczniowie mogli poznać „zielonych” mieszkańców ogrodu oraz podziwiać piękno natury.

Obecnie na terenie ogrodu rośnie blisko 145 gatunków, odmian i form roślin iglastych i 310 liściastych a także około 150 gatunków runa leśnego. W arboretum znajduje się jedyny w Polsce okaz orzecha pośredniego. Ogród podzielony jest na cztery części: ogród dendrologiczny, roślinność europejska, amerykańska i azjatycka. Poszczególne części dzielą się na kwatery poprzedzielane drogami i oznaczone cyframi. Kolekcja arboretum dzieli się na dwie części. Część parkowa obejmuje kolekcję drzew iglastych i liściastych wysadzanych rzędami wzdłuż ścieżek. Część leśna przylegająca bezpośrednio do Jeziora Borzechowskiego, poprzecinana jest dolinkami z okazami drzew egzotycznych i blisko dwustuletnich drzew krajowych.

Po zakończonym w przepięknej pogodzie spacerze uczniowie wspólnie

z opiekunami udali się na ognisko, by upiec kiełbaski. Po skosztowaniu przysmaków wszyscy w radosnej atmosferze powrócili do autobusów i ruszyli w drogę powrotną

W imieniu całej społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Kaliska za pomoc przy organizacji obchodów Dnia Ziemi 2016.

 

 

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image