×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Jasełka Bożonarodzeniowe

22 grudnia 2015 roku o godzinie 10:oo w ZOW w Piecach zebrała się cała społeczność szkolna, by spędzić wspólnie kilkadziesiąt minut w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Tego dnia klasy organizowały swoje spotkania opłatkowe, a i pracownicy szkoły mieli zaplanowane takie spotkanie.

Uczniowie klasy szóstej – przy współudziale dzieci z klasy piątej i czwartej – przygotowali nietypowe jasełka. Nie było w nich żłóbka i góralskich pastuszków, nie było złego Heroda. Przedstawienie pod tytułem „Do Betlejem” opowiadało o wydarzeniach opisanych w ewangelii wg św. Łukasza – o narodzinach Jana Chrzciciela, o postawie św. Józefa, o wątpliwościach Maryi i o Bożej interwencji w historię.

W spektaklu – jako ilustrację muzyczną – wykorzystano oryginalną muzykę żydowską: najstarszą i najważniejszą modlitwę, modlitwę błagalną bez słów, muzykę weselną. Nasi aktorzy – amatorzy popisali się pomysłowością i sprawnością taneczną.

Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali kolędę w języku angielskim.

Scenariusz i opracowanie muzyczne: Piotr Wróblewski. Poprowadzenie i reżyseria całości: Joanna Wróblewska i Piotr Wróblewski

Potem pan dyrektor, Wojciech Wałaszewski, złożył świąteczne i noworoczne życzenia. Odbyło się też wręczenie nagród i wyróżnień w dwóch konkursach plastycznych.

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image