×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Ślubowanie klasy pierwszej

ŚLUBOWANIE KLASY IW piątek 13 października 2015r. uczniowie klasy pierwszej przystąpili do uroczystego ślubowania, po złożeniu którego zostali prawowitymi uczniami naszej szkoły. Zgodnie z obrzędowością edukacji wczesnoszkolnej funkcjonującą w naszej placówce podczas ślubowania pierwszoklasiści zdobywają miano, które sobie wybierają podczas zajęć w początkowym okresie nauki. Obecna klasa pierwsza zdobyła miano RUDYCH WIEWIÓRECZEK, które zobowiązały się dbać o otaczającą nas przyrodę oraz chronić ją przed zniszczeniem.

Przed złożeniem ślubowania pierwszoklasiści musieli zdać trudny egzamin, którego pozytywny wynik uprawniał do nabycia praw uczniowskich. Po szczęśliwie zdanym egzaminie dyrektor szkoły pan Wojciech Wałaszewski pasował wszystkich na uczniów.

Miłym akcentem ślubowania była uroczyście złożona przez rodziców deklaracja, podczas której zobowiązali się, że są i nadal będą „rodzicami na medal”.

Wtorkowa uroczystość związana była również z obchodami Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły przygotowali dla wszystkich pracowników miłą niespodziankę w postaci kwiatów i życzeń.

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image