×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Obchody Dnia Ziemi.

Dzień Ziemi pod hasłem

Dzień Przyjaciół Lasu

Dnia 23 kwietnia 2015 roku w Zespole Oświatowo - Wychowawczym w Piecach odbyła się uroczystość obchodów Dnia Ziemi. W tym roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej wypowiedziało się bardzo pozytywnie o przedsięwzięciu organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu pod nazwą „Dni Przyjaciół Lasu” W związku z tym, że działanie Towarzystwa ma na celu m.in. rozwijanie oraz propagowanie inicjatyw i działań na rzecz szerzenia wiedzy o lesie, jego walorach użytkowych, ekologicznych i społecznych, wspólnie z cała społecznością szkolną oraz Nadleśnictwem Kaliska zorganizowaliśmy obchody Dnia Ziemi właśnie pod hasłem „Dni Przyjaciół Lasu”.

Podczas uroczystości uczniowie ZOW w Piecach wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez leśników, a także aktywnie uczestniczyli w konkursach o tematyce leśnej przygotowanej przez organizatorów. Podczas obchodów rozstrzygnięto konkursy plastyczne oraz wręczono nagrody dla zwycięzców. Po części oficjalnej wspólnie z leśnikami uczniowie zwartą grupą udali się na „zielone boisko”, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje. Na świeżym powietrzu dzieci mogły skosztować sałatek przygotowanych przez uczniów oraz rodziców, wykonać wspólne plakaty, a także spróbować swoich sił podczas gry planszowej przygotowanej przez Nadleśnictwo Kaliska.

W imieniu społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowania Nadleśniczemu Nadleśnictwa Kaliska Panu Marcinowi Naderza za wsparcie merytoryczne oraz finansowe uroczystości obchodów Dnia Ziemi. Jednocześnie kierujemy podziękowania dla Pana Marcina Tomana za przygotowanie i przedstawienie interesującej prezentacji.WYNIKI KONKURSÓW

1. „Bajkowy Las” – grupa przedszkolna oraz grupa „0”

Miejsce I – Zuzanna Zakrzewska

Miejsce II – Aleksandra Węsierska, Wiktoria Jędrzejewska

Miejsce III – Magdalena Groth

Wyróżnienie – Maria Goronowicz

Wyróżnienie – Piotr Domagalski

Wyróżnienie – Szymon Michnacki

2. „Drzewa Naszych Lasów” – klasy I-III

Miejsce I – Kinga Kaczorowska

Miejsce II – Amelia Węsierska

Miejsce III - Amelia i Paweł Koseccy

Wyróżnienie – Nadia Kubiszewska

Wyróżnienie – Maja Kolasińska

3. „Przyjaciel Lasu” – klasy IV-VI

Miejsce I – Martyna Piotrzkowska

Miejsce II – Michalina Sabiniarz

Miejsce III - Daria Zielińska

Wyróżnienie – Agata Groth.

Wyróżnienie – Dastin AlasińskiRelated Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image