×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Dzień Kociewski 2015

"Dzień Kociewski"


Dnia 30 marca 2015 roku odbyła się w naszej szkole impreza o charakterze regionalnym "Dzień Kociewski", którego celem było kultywowanie kociewskiej gwary oraz regionalnych tradycji i obyczajów. Przedświąteczne spotkanie przebiegło pod hasłem: "Wielkanoc na Kociewiu". Program uroczystości był bogaty i urozmaicony. Uczniowie należący do Koła Przyjaciół Biblioteki zaprezentowali przedstawienie o tematyce wielkanocnej. W wykonaniu absolwentek szkoły Podstawowej w Piecach, M. Kamińskiej i M. Gołuńskiej usłyszeliśmy wiersze w gwarze kociewskiej. W tym dniu nastąpiło rozstrzygnięcie ogłoszonych wcześniej konkursów i wręczenie nagród i dyplomów. Dzieci chętnie włączyły się w tworzenie słowno - obrazkowego słownika gwary kociewskiej. W rodzinnych zabawach i konkursach wzięli udział przedstawiciele różnych pokoleń: dzieci, rodziców, dziadków. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piecach przygotowały specjalnie na ten dzień wspaniałe świąteczne specjały. Na Kiermaszu Wielkanocnym uczestnicy spotkania mogli zakupić piękne ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne.
Dzień Kociewski w naszej szkole można uznać za udany. Nie mógłby się jednak odbyć, gdyby nie hojność naszych dobroczyńców, którym pragniemy podziękować za finansowe wsparcie naszych działań.


Serdecznie dziękujemy:


- Wójtowi Gminy Kaliska panu Sławomirowi Janickiemu
- Nadleśniczemu Nadleśnictwa Kaliska panu Marcinowi Naderza
- Radzie Rodziców przy Zespole Oświatowo- Wychowawczym
- Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Piecach z przewodnicząc panią Ireną Stopa
- pani Joannie Malinowskiej oraz panu Marcinowi Modrzejewskiemu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Dnia Kociewskiego i przyczynili się do jego uświetnienia. 


Pamiętajmy: "Tu jest nasze miejsce, tu jest nasz dom." Szanujmy zatem naszą Małą Ojczyznę, jej mowę, tradycje i obyczaje. Przekazujmy je kolejnym pokoleniom i nie pozwólmy, by odeszły w zapomnienie.

 

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image