×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Zuchy podczas obchodów Dnia Myśli Braterskiej.

ZUCHY PODCZAS OBCHODÓW DNIA MYŚLI BRATERSKIEJ 2015

 

W niedzielę 22lutego zuchy z 5 Gromady Zuchowej „Czarne Jagódki” uczestniczyły w hufcowych obchodach Dnia Myśli Braterskiej w Czarnej Wodzie.

Dzień Myśli Braterskiej obchodzony w dniu 22 lutego każdego roku w rocznicę urodzin założyciela skautingu sir Roberta Baden- Powella jest świętem przyjaźni, które uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

Obchody Dnia Myśli Braterskiej w Czarnej wodzie rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym. Po mszy wszyscy uczestnicy harcerskiego spotkania udali się do sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Publicznych w Czarnej Wodzie, gdzie w scenerii przypominającej biwak „pod gwiazdami” uczestniczyli w pokoleniowym spotkaniu zuchów, harcerzy i instruktorów. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni rodzice i dziadkowie, którzy dbają o przekazywanie tradycji harcerskiej w swoich rodzinach. Podczas uroczystego apelu rodzinom tym wręczone zostały wyróżnienia za podtrzymywanie tej wspaniałej tradycji. Następnym elementem spotkania był Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej, podczas którego nasze zuchy popisały się swobodnym występem, który został nagrodzony dużym aplauzem publiczności oraz jury.

Po festiwalu i pysznej harcerskiej grochówce uczestnicy spotkania popisywali się harcerską sprawnością podczas „Pokoleniowego Turnieju Harcerskiego” .

Impreza zakończyła się tradycyjnym kręgiem i przekazaniem sobie „Iskierki Przyjaźni” , którą zabraliśmy ze sobą do swoich środowisk.

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image