×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski już za nami…

Już za nami kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół: w Kaliskach, Czarnej Wodzie i Piecach. Wiersze prezentowało bardzo wielu recytatorów. Konkurs, który odbył się 06.06.2014r. był kolejnym po etapie szkolnym , który wcześniej przeprowadzony został  w wymienionych szkołach.

         W etapie szkolnym, w kategorii klas IV-VI, pierwsze miejsce zdobyła Anna Dzierżak, drugie Mateusz Gliniecki,a trzecie Marcin Bieliński. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Martyna Miszewska, drugie Amelia Kosecka ,a trzecie Marika Kolasińska.

Ten corocznie organizowany konkurs stanowi  zachętę dla uczniów do spotkania z literaturą, do przygody z nowymi wierszami oraz do sztuki ładnego mówienia, czyli recytacji.

Etap finałowy ,w którym uczniowie prezentowali interpretacje wierszy polskich poetów, odbył się w Zespole Szkół Publicznych w Kaliskach. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Słuchanie interpretacji wierszy, w wykonaniu uczniów startujących w konkursie, było dużą przyjemnością. Recytatorzy prezentowali różnorodne wiersze polskich poetów.

W kategorii klas I-III uczennica naszej szkoły, Martyna Miszewska zajęła II miejsce.

         Z kolei w kategorii klas IV-VI miejsce III zajął Mateusz Gliniecki, a Anna Dzierżak za swoją recytację otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy pięknych recytacji i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy z tak wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do recytacji wybranych przez siebie wierszy.

 

GALERIA

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image