×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Święto Ziemi w naszej szkole.

           

OBCHODY ŚWIĘTA ZIEMI 2014

   Obchody Święta Ziemi w naszej szkole miały charakter działań dotyczących świadomości ekologicznej związanej z  zagrożeniami naszej planety prowadzącymi do degradacji środowiska naturalnego spowodowanej niewłaściwą  gospodarką środkami chemicznymi itp.

    Przebieg imprezy poprzedziły aktywne przygotowania wszystkich uczniów. Po wcześniejszym zapoznaniu poszczególnych klas z charakterem obchodów Święta Ziemi przystąpiliśmy do wykonania plakatów przedstawiających wizję „końca świata” spowodowanego niewłaściwymi działaniami człowieka. Plakaty zostały zaprezentowane podczas imprezy  jako element ilustrujący „Ostatnie siedem dni”  wg Jorga Zinga przedstawione przez uczennice naszej szkoły.

   Następnym elementem poprzedzającym wtorkową imprezę było pisanie i rysowanie „Listów dla Ziemi”.

    Po części wprowadzającej cała społeczność szkolna udała się na „Zielone Boisko”, gdzie podobnie jak w roku biegłym panie z Rady Szkoły serwowały sałatki oraz inne pyszności z Darów Ziemi. Rozstrzygnięty został również konkurs na najsmaczniejszą zdrową sałatkę przygotowaną przez uczniów poszczególnych klas, w którym zwyciężyła klasa „0”.

   Uczestnicy imprezy mieli okazję wzięcia udziału w Szkolnych Mistrzostwach w rzucie kaflem od pieca, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Sportowa rywalizacja wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach:

   KATEGORIA UCZNIOWSKA:

1 miejsce KAROL GULGOWSKI

2 miejsce ANNA OSSOWSKA

3 miejsce ANDRZEJ KOSECKI

   KATEGORIA DAMSKA:

1miejsce p.GABRIELA GROTH

2 miejsce p.BARBARA GOŁUŃSKA

3 miejsce p.BOŻENA DZIERŻAK

   KATEGORIA MĘSKA:

1 miejsce p.MARCIN MODRZEJEWSKI

2 miejsce p.ZBIGNIEW MALINOWSKI

3 miejsce p.SEBASTIAN JĘDRZEJEWSKI

  Ważnym elementem obchodów Święta Ziemi był pokaz dotyczący udzielania pierwszej pomocy  w przypadku kontaktu z różnymi substancjami chemicznymi. Pokaz został przygotowany i zaprezentowany przez strażaków OSP Kaliska p.Zbigniewa Malinowskiego i p.Marcina Modrzejewskiego, którym za aktywny udział w imprezie  bardzo dziękujemy.

   Innym ważnym działaniem poprzedzającym przebieg imprezy była zbiórka puszek po napojach, w której zwyciężyła klasa VI. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na rzecz Rady Rodziców.

    Cała impreza miała między innymi charakter dochodowy na rzecz Rady Rodziców, której dziękujemy za wielki zaangażowanie i podejmowane działania oraz za fundusze przekazane na nagrody, które uatrakcyjniły przebieg całej akcji. Dziękujemy również paniom  z Koła Gospodyń  Wiejskich, które dodatkowo wspomogły nas napojami.

  Podobnie jak w latach ubiegłych obchody Święta Ziemi zakończyliśmy  sprzątaniem „skrawka ziemi”, aby  cała ziemia poczuła się odświętnie.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image