×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Dzień Kociewski.

              

Dzień Kociewski

 

Uczniowie klas I-VI  Zespołu Oświatowo-Wychowawczego w Piecach 16 kwietnia br. obchodzili "Dzień Kociewski". Podczas imprezy poznali historię regionu, kultywowane tradycje i zwyczaje, a także zajęcia i zawody ludności zamieszkującej Kociewie. Uczestniczyli w wirtualnej wędrówce po Kociewiu poznając w ten sposób jego miejscowości i urokliwe zakątki. Tworzyli słownik gwary kociewskiej ilustrując losowo wybrane jej wyrazy oraz uczyli się śpiewać "Hymn Kociewia".

Podczas imprezy ogłoszono wyniki konkursu plastycznego - "Piece - moja miejscowość na Kociewiu". Zorganizowano wystawę pozycji książkowych pod hasłem "Kociewie w literaturze".

Uroczystość uświetnił występ uczniów z Zespołu Szkół Publicznych w Kaliskach, którzy w regionalnych strojach zaprezentowali piosenki oraz gadki w gwarze kociewskiej.

Imprezę zakończył poczęstunek jadłem kuchni regionalnej.

   Organizatorzy składają podziękowania Urzędowi Gminy w Kaliskach oraz Radzie Rodziców przy ZOW w Piecach za pomoc finansową w organizacji imprezy. Otrzymane środki pieniężne pozwoliły na zakup nagród dla laureatów konkursu plastycznego, upominków dla uczestników imprezy oraz na przygotowanie poczęstunku.


GALERIA

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image