×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Odwiedzamy Gminną Bibliotekę Publiczną w Kaliskach

Odwiedzamy Gminną Bibliotekę Publiczną w Kaliskach

            Dnia 25 lutego br. uczniowie klasy piątej i szóstej wraz z wychowawcami wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kaliskach. W pięknie wyremontowanej , przestronnej bibliotece przywitała dzieci bibliotekarka p. Wiesława Zimny. W interesujący sposób opowiedziała m.in. o zadaniach, które spełnia biblioteka publiczna w naszej gminie. Przedstawiła księgozbiór biblioteki, ze szczególnym zwróceniem uwagi na literaturę dla dzieci oraz omówiła obowiązujący w tym miejscu regulamin. Uczniowie dowiedzieli się, że każdy może zostać czytelnikiem tej biblioteki i korzystać z bogatego księgozbioru. Dużą atrakcją okazała się pierwsza, już sędziwa księga inwentarzowa oraz stara maszyna do pisania. Podsumowaniem ciekawej lekcji bibliotecznej było rozwiązanie krzyżówki w jak najkrótszym czasie. Wzbudziło to wiele emocjii niewątpliwie poszerzyło zakres pojęć związanych z tym tematem.

Korzystając z okazji dzieci obejrzały inne pomieszczenia znajdujące się w naszym Gminnym Domu Kultury, m.in. dużą salę widowiskową oraz fragment starych murów.

Na zakończenie spotkania już pierwsi uczniowie wyrazili chęć zapisania się do Gminnej BibliotekiPublicznej.

            Serdecznie dziękujemy Dyrekcji GOK oraz p. Wiesławie Zimny za miłe przyjęcie i przekazaną wiedzę. Do zobaczenia w bibliotece!

 

GALERIA ZDJEC

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image