×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Uczeń Zespołu Oświatowo Wychowawczego w Piecach z klasy IV – PIOTR KACZOROWSKI – zajął II miejsce w konkursie matematycznym: „Matematyka wygrywa“.

Gratulacje!!!

Znamy wyniki ogólnopolskiego konkursu matematycznego

„Matematyka wygrywa”

Piotr Kaczorowski (kl. IV) - II miejsce

W terminie od 26 września do 16 listopada 2014 roku odbywał się konkurs matematyczny pod nazwą „Matematyka wygrywa“.

Konkurs ogłoszony został w ramach Festiwalu Matematyki pod hasłem „Matematyka się liczy” i skierowany był do dzieci w wieku szkolnym i młodzieży gimnazjalnej. Organizatorem konkursu jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa, a fundatorem nagród Fundacja mBanku z siedzibą w Warszawie, ul. Senatorska 18.

Zgodnie z regulaminem konkursu przyznane nagrody przekazywane są dla placówki oświatowej, do której uczęszcza uczestnik konkursu z przeznaczeniem na projekty edukacyjne, materiały i pomoce dydaktyczne związane z nauczaniem matematyki.

Nagrody w konkursie były [regulamin konkursu]:

a) za zajęcie I Miejsca, jest grant na kwotę 5000 zł brutto

b) za zajęcie II Miejsca, jest grant na kwotę 4500 zł brutto;

c) za zajęcie III Miejsca, jest grant na kwotę 4000 zł brutto;

Uczeń IV klasy Zespołu Oświatowo Wychowawczego w Piecach Piotr Kaczorowski w ramach zajęć koła matematycznego prowadzonego społecznie przez Zofię Czarnowską opracował projekt gry pt. „Matematyczne domino”. Gra wyglądem przypomina klocki powszechnie znanej gry domino, ale zasady wymagają umiejętności sprawnych obliczeń pamięciowych oraz strategicznego myślenia. Podczas zajęć koła matematycznego uczniowie klas IV-V chętnie próbowali swoich sił w rozgrywkach. Gra może być wykorzystana zarówno podczas zajęć pozalekcyjnych, jak i być doskonałym urozmaiceniem w czasie lekcji matematyki.

Decyzją jury konkursowego praca Piotra zajęła II miejsce w konkursie. Piotr razem z opiekunką koła Zofią Czarnowską (babcią Piotra) oraz mamą Małgorzatą Kaczorowską wziął udział w gali ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród, które miało miejsce na Festiwalu Matematyki, 29 listopada 2014 r. o godzinie 12.00 w siedzibie "Gazety Wyborczej" [więcej]. Organizatorzy bardzo ucieszyli się z przyjazdu Piotra, ponieważ jak się okazało nie tylko członkowie jury znali jego grę, ale także inni pracownicy gazety. Tym większe było zaskoczenie, że uczeń z tak małej miejscowości i z tak odległej od Warszawy wziął udział w takim konkursie. Pozostałe nagrody trafiły do szkół w Markach (k. Warszawy) i w Warszawie, a dodatkowe wyróżnienie zdobyło koło matematyczne z Łodzi. Jest to ogromny sukces naszej szkoły ze względu na wysokość wygranej, która może wzbogacić zasoby dydaktyczne naszej placówki i wesprzeć inicjatywy rozwijania zainteresowań matematycznych wśród uczniów. Przede wszystkim jednak jesteśmy dumni, że pomysł naszego ucznia zyskał uznanie i został doceniony na konkursie ogólnopolskim.

 

 

galeria zdjęć

 

 

 

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image