×

Error

Metakeywords are not configured for this article

Dzień Dziecka

OBCHODY DNIA DZIECKA

W SZKOLE FILIALNEJ W PIECACH

WYPRAWA PO SKARB PIRATÓW”

1 czerwca w Szkole Filialnej w Piecach od wczesnych godzin rannych, czyli przed rozpoczęciem zajęć panowała tajemnicza atmosfera. Dzieci przyszły przebrane za piratów i nie wiedziały w jakim celu - "Co to będzie się dzisiaj u nas działo?".

A działo się dużo ciekawych rzeczy...

Wszyscy przyszli piraci zgromadzili się na holu. Uczniowie poszczególnych klas otrzymali tajemnicze listy od kapitana piratów Hooka, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy polegającej na poszukiwaniu skarbu piratów. List zawierał zadania, po wykonaniu których można było zacząć poszukiwanie skarbu. Każda klasa otrzymała mapę, która wskazywała trasę poszukiwań. Prowadziła ona wokół Jeziora Trzechowskiego. Przed wyruszeniem w trasę uczestnicy zabawy wykonali flagi piratów oraz nauczyli się pirackiej przyśpiewki.

Podczas przystanku wszyscy uczestnicy wykonali łodzie pirackie techniką origami. Kulami armatnimi w postaci szyszek zatapiali statki wrogich załóg pirackich. Podczas trasy piraci układali głośne okrzyki.

Po dotarciu do celu wyprawy wszyscy jej uczestnicy zostali pasowani na piratów, następnie zaczęli zdobywać Górę Skarbów, na której znajdował się poszukiwany skarb. Po odnalezieniu skarbu wszyscy uczestniczyli w „Ognistej Uczcie.

 

Cały dzień bogaty był w miłe niespodzianki i dostarczył wszystkim dzieciom wielu wrażeń. Ahoj Piraci!

Ewa Węsierska

 

Galeria zdjęć

Related Articles/Posts

Jesteśmy na Facebooku!

Facebook Image